Světová válka Z – Max Brooks

Světová válka Z - Max Brooks

Světová válka Z je kniha od spisovatele Maxe Brookse, která byla poprvé vydána v roce 2006. Příběh se odehrává v budoucnosti, kdy světovou populaci sužuje zombie. Kniha je napsána jako sbírka svědectví různých postav, které se s katastrofou vyrovnávají po svém.

Příběh začíná výbuchem pandemie, která způsobuje, že lidé, kteří umírají, se vracejí k životu jako zombie. Rychle se šíří po celém světě a lidstvo se ocitá na pokraji zkázy.

Hlavním hrdinou knihy je Brooksova fiktivní verze sebe sama, který se stává reportérem pro tajnou organizaci OSN a cestuje po světě, aby shromáždil svědectví od lidí, kteří přežili apokalypsu. Tyto svědectví ilustrují různé aspekty katastrofy a ukazují, jak se lidé snaží přežít a najít naději v této těžké době.

Kniha byla velmi úspěšná a stala se bestsellerem. Byla také zfilmována v roce 2013 s Bradem Pittem v hlavní roli.

Celkově lze říct, že Světová válka Z je napínavý a realistický pohled na to, jak by se svět mohl vyrovnat s apokalypsou zombie. Kniha je plná napětí a dojemných momentů a zároveň se snaží nabídnout pohled na to, jak by se lidé chovali v takové situaci a co by pro ně bylo důležité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *