Tajemství temné knihy Soyga

Kniha Soyga, známá také jako „Aldaraia sive Soyga vocor“ nebo „Soyga: Kniha, která zabíjí“. Tato kniha byla napsána v 16. století a zmizela, dokud ji v roce 1994 neobjevila Deborah Harknessová v Britské knihovně.

Tajemná kniha Soyga je dílem neznámého autora a v knize je použita řada typografických triků, včetně psaní některých slov v zakódovaném textu a maskování jiných slov v matematické podobě.

Badatelé, historici, okultisté a kryptologové se stále snaží odhalit tajné znalosti starověkého světa. Jednou z nejzkoumanějších a dosud nerozluštěných knih je Voynichův rukopis. V podstatě se zdá, že jde o kodex bylinné medicíny napsaný v kódovaném, neznámém jazyce.

Vedle Voynichova rukopisu existují i další mystické knihy, které jsou stejně zajímavé. První z nich je kniha Soyga, známá také jako Aldaraia.

soyga tabulka
Jedna z tabulek knihy Soyga

Mystická kniha Soyga má celkem 197 stran. Nejvíce fascinující jsou však poslední stránky, které obsahují 36 tabulek. Každá z nich se skládá z 36 řádků a 36 sloupců písmen, tedy celkem 46656 písmen. Jejich rozluštění bylo tak obtížné, že byly dlouho považovány za skutečnou světovou záhadu.

Podle jedné z teorií byla Soyga stvořena v době, kdy byl Adam v nebi. Rozluštit ji prý může pouze archanděl Michael.

Záhadu tabulek nakonec vyřešil James Reeds. Matematik a milovník starých esoterických knih je také členem týmu, který pracuje na rozluštění Voynichova rukopisu. Po rozluštění kódu zjistil, že posledních 36 stran Aldarie obsahuje seznam astrologických termínů, zaklínadel a jmen andělů a démonů. Tyto spisy vzbuzují úctu i dnes.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments