• The Wrath Within Mercy (2023)

Nad světem se nyní vznáší záhadná hrozba, která zanechává jen málo přeživších a likviduje všechny zákony a způsoby předchozího života. V jejím rámci nyní malá čtyřčlenná skupina sídlící v chatě čelí první opravdové zkoušce, kterou je adaptace v prvních dnech tohoto postapokalyptického světa.

Devětadvacetiletý Austin a osmadvacetiletý Wyatt, dlouholetí nejlepší přátelé z předchozího života, se předčasně vracejí z výpravy za potravinami a zásobami. Solo, 17letý Austinův mladší bratr, a Vincent, 45letý přeživší, kterého našli po cestě a přivedli, jsou šokováni, když vidí, kdo další vstupuje s Austinem a Wyattem. Spolu s oběma muži je dovnitř vtažen i sedmnáctiletý Dwight, zbitý a v bezvědomí. Dwight a jeho komplic napadli oba muže a pokusili se je okrást, ačkoli Wyatt Dwighta omráčil a ten druhý utekl. Wyattova a Austinova mentalita v oblasti rizika, morálky a bezpečnosti se střetávají, když Wyatt projevuje znechucení nad Austinovou neochotou nechat Dwighta za sebou. Během doby, která předchází diskusi skupiny, se Austin svěřuje moudré a klidné povaze Vincenta, zranitelně odhaluje svůj boj s myšlenkou na vraždu a Vincent ho ujišťuje, že zásady morálky budou vždy správné.

Mezitím Wyatt začíná zasévat semínka do vnímavého Sola. Snaží se využít jejich minulosti a vztahu typu „starší bratr/strýc“, který mají, aby jim vnutil své přesvědčení o rizicích, která s sebou nese ponechání Dwighta zde, a naznačuje, že by se mohl dostat na svobodu a všechny je zabít, nebo utéct a přivést vlastní skupinu. V době rozhodování je nyní celá skupina skutečně postavena před první zkoušku morálky a adaptace na tento nový svět bez zákonů. Současně se prostřednictvím střetu mentalit obou toužících vůdců zobrazují boje a otázky mužství. A tak se bez ohledu na výsledek debaty konflikt jen prohlubuje a posléze se mění v míru toho, kam až je jeden z nich ochoten zajít, aby zajistil, že jeho smýšlení zvítězí.