• Tito influenceři by v divočině určitě přežili

postapocalypse youtube 

Když se řekne influencer, tak mnohé z nás napadne člověk, který by prodal vlastní rodinu za pár dalších followers na sociálních sítí a všechnu energii věnuje k tomu, aby dokonale nafotil selfie. Asi to bude do jisté míry pravda. Tito „influenceři“ se však vymykají stereotypům. Podíváme se na lidi, kteří umí rozdělat oheň, jídlo si nemusí objednávat z rozvozu a zvládnou si udělat přístřešek z věcí co najdou volně po zemi.

Primitive Survival Tool

  • 5,27 mil. odběratelů na Youtube

O těchto dvou málo vzrostlých chlápcích, co dokážou z hlíny, listí a dřeva postavit luxusní příbytky jste již asi slyšeli. A pokud ne, tak se jistě podívejte na jejich kanál, a třeba na toto video, ve kterém postaví velmi luxusní ubytování.

Primitive Technology

  • 10,4 mil. odběratelů

Primitive Technology je YouTube kanál provozovaný Johnem Plantem. Videa pochází ze severu Queenslandu v australském státě Queensland. John předvádí proces výroby nástrojů a budov pouze za použití materiálů nalezených ve volné přírodě. Jedná se o nejznámější kanál na sítích.

Video, ve kterém postaví hliněnou chatku dosáhlo bezmála 100 milionů shlédnutí

Survival Lilly 

  • 951 tis. odběratelů

Lilly je survivalistka se vším všudy. Oproti předchozím dvěma kanálům se nebrání využívat základní moderní technologie. Pro tento přístřešek využila igelitovou plachtu. Cokoliv, co najdete se dá využít. V případě post apokalyptického scénáře by se přeživší rozhodně neměli bránit využít to co se nabídne.

Wranglerstar 

  • 1,79 mil. odběratelů

Rodina Wranglerstar se v roce 2010 vzdala svého městského života, aby se mohla začít věnovat životnímu stylu domácích usedlostí. Vedou projekty soběstačnosti, venkovního životního stylu a přežití.

SensiblePrepper 

  • 698 tis. odběratelů

Kanál, který se silně zaměřuje na praktické přežití a přípravy na konec světa. Jedná se o jeden z nejznámějších prepper kanálu.V tomto videu se můžete kouknout na pár skvělých tipů, jak nakládat s obyčejnou plastovou lahví.