• Top 10 postapokalyptických her – Steam

stalker game

Připravili jsme si pro Vás seznam deseti nejlépe hodnocených postapokalyptických her. Seznam jsme vytvořili podle žebříčku digitálního obchodu Steam.

10. Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas - postapokalyptická hra

Datum vydání: 22. říj. 2010 – Ocitáme se v okolí postapokalyptického města New Vegas, postaveného v ruinách Las Vegas. Děj se odehrává ve světě, který se odchýlil na alternativní časovou osu díky technologii „Atomic Age“, která nakonec vedla ke globální, jaderné apokalypse v roce 2077 označované jako „Velká válka“ způsobená konfliktem mezi USA a Čína kvůli nedostatku přírodních zdrojů. Hlavní příběh New Vegas se odehrává v roce 2281, čtyři roky po událostech Fallout 3 a více než 200 let od jaderné pohromy.

9. S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - postapokalyptická hra

Datum vydání: 12. úno. 2010 – S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat je přímým pokračováním známější hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Jako major Alexander Degtyarev byste měli vyšetřit havárii vládních vrtulníků kolem Zóny a zjistit, co se tam stalo.

8. 60 Seconds! Reatomized

60 Seconds! Reatomized - postapokalyptická hra

Datum vydání: 25. čvc. 2019 – Postapokalyptická temná komedie – Ukliďte zásoby, zachraňte svou rodinu a zůstaňte naživu ve svém úkrytu. Dělejte obtížná rozhodnutí, lovte gigantické šváby a hrajte o přežití.

7. ATOM RPG

ATOM RPG - postapokalyptická hra

Datum vydání: 19. pro. 2018–V roce 1986 byl Sovětský svaz i západní blok zničen vzájemnými jadernými útoky. Jste jedním z přeživších jaderného holocaustu. Zavítáte do divokého a nebezpečného světa sovětské pustiny. Musíte vyšetřit temné spiknutí, jehož cílem bylo zničit vše, co zbylo ze života na Zemi.

6. Mad Max

 Mad Max - postapokalyptická hra

Datum vydání: 1. zář. 2015 – Staňte se Mad Maxem, osamělým válečníkem v divokém postapokalyptickém světě, kde jsou automobily klíčem k přežití. Plníte zrádné výzvy, čistíte nebezpečnou krajinu kvůli zásobám a staví to nejlepší bojové vozidlo. V této akční hře s otevřeným světem z pohledu třetí osoby musíte bojovat o to, abyste zůstali naživu, s použitím vozidel proti zlým gangům banditů. Max – hrdina s instinktem přežití, nechce nic jiného, než nechat šílenství za sebou a najít útěchu v legendární „Plains of Silence“ – místo o kterém si myslí, že mu poskytne klid a samotu.

5. Metro Exodus

Metro Exodus

Datum vydání: úno. 2019–25 let po jaderné válce, která zpustošila Zemi se několik tisíc přeživších stále snaží uchovat svou existenci pod troskami Moskvy v tunelech metra.
Bojovali proti otráveným živlům, bojovali se zmutovanými zvířaty a paranormálními hrůzami a utrpěli plameny občanské války.
Teď, jako hlavní hrdina Artyom, musíte uprchnout z metra a vést skupinu Rangerů na neuvěřitelné a nebezpečné cestě napříč postapokalyptickým Ruskem pro hledání nového života na východě Ruska.

4. Metro 2033 Redux

Metro 2033 Redux

Datum vydání: 28. srp. 2014 – V roce 2013 byl svět zpustošen apokalyptickou událostí, která zničila téměř celé lidstvo a proměnila zemský povrch v nehostinnou pustinu. Hrstka přeživších se uchýlila do hlubin moskevského podzemí metra a lidská civilizace vstoupila do nové doby temna.

Píše se rok 2033. V podzemí se narodila a vyrostla celá generace.

Hlavní hrdinou je Arťoma, který se narodil těsně před apokalypsou, a tak celé dětství strávil v podzemí. Arťom se musí vydat do jádra Metra, aby mohl odvrátit smrtící hrozbu.

3. Frostpunk

Frostpunk

Datum vydání: dub. 2018 – Jakožto vládce posledního města na Zemi musíte spravovat komunitu a starat se o její obyvatelé. Musíte udělat řadu těžkých rozhodnutí pro záchranu poslední civilizace. Svět v okolí je sevřen nekonečným mrazem, teploty jen zřídkakdy stoupnou nad dvacet stupňů pod bodem mrazu.

2. 7 Days to Die

7 Days to Die

Datum vydání: 13. pro. 2013 – Událost hry je vsazena do třetí světové války (jaderné), která zničila téměř celý svět. Přečkali jste válku a musíte přežít tím, že si najdete přístřeší, jídlo a zázemí. Po sedmi dnech na Vás totiž vyběhne horda infikovaných nemrtvých. Není přesně známo, zdali je zdrojem nákazy radioaktivní spád, ale je to s ohledem na prostředí hry velmi pravděpodobně. Hra má hlavní cíl a tím je přežít.

1. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

S.T.A.L.K.E.R .: Shadow of Chernobyl

Datum vydání: 20. bře. 2007 – S.T.A.L.K.E.R .: Shadow of Chernobyl vypráví příběh o přežití v zóně po druhém výbuchu tajného reaktoru v roce 2006 – velmi nebezpečné místo, kde se bojíte nejen radiace, anomálií a smrtících tvorů, ale i dalších S.T.A.L.K.E.R., kteří mají své vlastní cíle a přání. Hru ovládáte pohledem z první osoby.

Odkazy:

Seznam her na streamu: https://store.steampowered.com/tags/en/Post-apocalyptic/