• 🏆 Top 10: Nejlepší filmy podle her

Final Fantasy Esence života (2001)

V kinematografii se často setkáváme s fascinujícím spojením dvou světů – světa videoher a světa filmů. Když se tyto dvě unikátní média spojí, vytváří se prostor pro zážitky, které nás zavádějí do fantastických a neuvěřitelných dimenzí. Jedním z nejzajímavějších žánrů, ve kterých se tato křížení odehrávají, je sci-fi a horor. Filmy, které vycházejí z populárních videoher, nám nabízejí možnost ponořit se do světa pokročilých technologií, vesmírných dobrodružství nebo cestování časem. V tomto článku si představíme desítku nejlepších filmů, které byly inspirovány světem videoher.

Silent Hill (2006)

silent hill

Sharon Da Silva se každou noc budí s křikem o Silent Hillu. Pronásledována policistou, který podezřívá její motivy, a odbočuje, aby se vyhnula jinému dítěti, její adoptivní matka Rose nabourá auto a upadne do bezvědomí. Když se Rose probudí a zjistí, že Sharon je nezvěstná, pátrá po své milované dceři v mlhou a popelem zahaleném městě.

Resident Evil (2002)

resident evil 2002

V tajném zařízení zvaném „Úl“ unikl virus, který proměnil zaměstnance v hladové zombie a vypustil zmutovaná laboratorní „zvířata“, která zkoumali. Složitý počítač vypne základnu, aby zabránil infekci. Mateřská korporace vyšle elitní vojenskou jednotku, kde se setkávají s Alicí, která trpí amnézií v důsledku vystavení nervovému plynu. Vojenský tým musí vypnout počítač a dostat se ven, přičemž se musí probojovat přes zombie, mutanty a samotný počítač, než virus unikne a nakazí zbytek světa. Alice se také musí vyrovnat se svými pomalu se vracejícími vzpomínkami.

Hitman (2007)

hitman 2007

Nájemný zabiják, geneticky upravený elitní zabiják známý pouze jako Agent 47, najatý skupinou známou pouze jako „Organizace“, je zapleten do politického spiknutí, v jehož důsledku je na své pouti východní Evropou pronásledován Interpolem i ruskou armádou. Ale ani 47 nemohl předvídat „náhodnou rovnici“ ve své životní exaktnosti: nečekané pohnutí svědomí a neznámé emoce, které v něm vzbudí tajemná ruská žena.

Warcraft (2016)

warcraft 2016

Když je svět Orků z Draenoru zničen zlou magií fel, která využívá životní sílu, mocný čaroděj Gul’dan vytvoří portál do světa Azerothu a z členů klanů vytvoří Hordu. Zajme také mnoho zajatců, aby portál udržel otevřený. Král Azerothu Llane Wrynn a jeho švagr Anduin Lothar jsou informováni učedníkem kouzelníka Khadgara, že našel fel magii v mrtvých tělech, a král se rozhodne povolat Strážce Tirisfalu Medivha, aby ochránil jeho království. Lothar a Khadgar se vydají do Kharazhanu za Medivhem a zlověstný stín ukáže Khadgarovi na knihu, ten ji vezme a schová se. Anduin, Khadgar, Medivh a skupina vojáků jsou napadeni Orky a zajmou otrokyni Garonu, kterou král Llane propustí a ona jim ukáže polohu portálu. Garonu kontaktuje náčelník klanu Durotan, který se chce setkat s králem Llanem, aby zastavil felskou magii. Mezitím se Khadgar dozví, že brána byla otevřena s pomocí někoho v Azerothu. Má král Llane věřit Garoně a Durotanovi, který by mohl být zrádcem?

Doom (2005)

doom 2005

Na vzdálené vědecké výzkumné stanici na Marsu se něco pokazilo. Veškerý výzkum byl zastaven. Komunikace selhala. Zprávy, které se podařilo doručit, nejsou zrovna potěšující. Je tu karanténa pátého stupně a jediné duše, které smějí dovnitř nebo ven, jsou taktické jednotky rychlého nasazení – po zuby ozbrojení mariňáci s dostatečnou palebnou silou, aby zneškodnili nepřítele… nebo si to alespoň myslí.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Final Fantasy Esence života (2001)

V roce 2065 se chystá další velký útok proti invazní rase přízračných mimozemšťanů. Dr. Aki Rossová, brilantní mladá vědkyně, se snaží odhalit tajemství vetřelců, aby zachránila nejen planetu, ale i sebe poté, co je její tělo infikováno mimozemskými částicemi. Spojí se s prestižní vojenskou letkou Deep Eyes, kterou vede její starý přítel Grey Edwards. Zatímco však Aki, její mentor Dr. Sid a Grey usilují o mírový konec, intrikánský generál Hein vymyslí plán, jak mimozemšťany zlikvidovat jediným rychlým, ničivým úderem… i kdyby měl zničit Zemi spolu s nimi.

Max Payne (2008)

max payne 2008

Před třemi lety byla zavražděna manželka a dítě detektiva newyorské policie Maxe Payna. Max se nechá přeložit na oddělení odložených případů, kde může pokračovat v pátrání po vrahovi, který unikl. Je samotář, ale během osudného týdne ho osloví dva lidé: Alex, jeho bývalý partner, který možná našel stopu, a BB, šéf ochranky farmaceutické společnosti, kde Maxova žena pracovala. Mezitím se hromadí mrtví, někteří v důsledku drogy na ulici, která je vysoce návyková a mnohým, kteří ji užívají, přináší odporné halucinace. Když je jedním z mrtvých žena, kterou Payne viděl jako poslední živou, přijde ho hledat její po zuby ozbrojená sestra; Max musí jednat rychle.

Lara Croft – Tomb Raider (2001)

Lara Croft - Tomb Raider

Osiřelá dědička a neohrožená archeoložka Lara Croft se vydává na nebezpečnou výpravu, aby získala dvě poloviny starobylého artefaktu, který ovládá čas, dříve než se dostane do nesprávných rukou. Protože se poprvé po pěti tisících letech chystá extrémně vzácné planetární uspořádání, bude se neohrožená hrobnice muset spojit s konkurenčními dobrodruhy a zapřisáhlými nepřáteli, aby získala jednotlivé části, dokud se čas krátí. Kdo však nakonec dokáže využít neomezenou moc archaického talismanu?

Princ z Persie: Písky času (2010)

Princ z Persie Písky času

V mystických zemích Persie závodí zlotřilý princ a tajemná princezna s temnými silami, aby ochránili starobylou dýku schopnou uvolnit Písky času – dar od bohů, který může zvrátit čas a umožnit svému majiteli vládnout světu.

Assassin’s Creed (2016)

Assassin's Creed (2016)

Callum Lynch (Michael Fassbender) prožívá díky revoluční technologii, která odemyká jeho genetické vzpomínky, dobrodružství svého předka Aguilara de Nerha ve Španělsku 15. století. Callum zjistí, že je potomkem tajemného tajného spolku asasínů, a nashromáždí neuvěřitelné znalosti a dovednosti, aby se v současnosti mohl postavit utlačovatelské a mocné organizaci templářů.