🏆 Top 10: Nejlepší Sci-Fi všech dob

vetřelec 1979 alien

Vstupte do světa nekonečných možností a fascinujících vizí budoucnosti, kde se realita prolíná s fantazií a technologie otevírají dveře do nepoznaných dimenzí. Sci-Fi žánr je zrcadlem naší touhy po objevování, inovacích a hlubokých otázkách o lidské podstatě. Od klasiků, kteří položili základy žánru, po moderní klenoty, které nás nutí přemýšlet nad tím, co všechno může budoucnost přinést. V tomto článku se podíváme na „Top 10: Nejlepší Sci-Fi všech dob“ a ponoříme se do světa filmových děl, která trvale ovlivnila naši kulturu a inspirují nás snít o tom, co může přijít. Připravte se na vzrušující cestu od klasických vesmírných dobrodružství až po hluboké filozofické úvahy, které nám tyto nezapomenutelné příběhy nabízejí.

Inception (2010)

Inceptiom

Dom Cobb je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce, který krade cenná tajemství z hloubi podvědomí ve stavu snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj udělala žádaného hráče v tomto zrádném novém světě firemní špionáže, ale také z něj udělala mezinárodního uprchlíka a stála ho vše, co kdy miloval. Nyní se Cobbovi nabízí šance na vykoupení. Jedna poslední práce by mu mohla vrátit život, ale jen pokud se mu podaří nemožné, začátek. Místo dokonalé loupeže musí Cobb a jeho tým specialistů provést pravý opak: jejich úkolem není ukrást myšlenku, ale podstrčit ji. Pokud se jim to podaří, mohl by to být dokonalý zločin. Žádné pečlivé plánování ani odborné znalosti však tým nepřipraví na nebezpečného nepřítele, který jako by předvídal každý jejich krok. Nepřítele, jehož příchod mohl předvídat pouze Cobb.

Interstellar (2014)

interstellar

Budoucnost Země je poznamenána katastrofami, hladomory a suchem. Existuje pouze jediný způsob, jak zajistit přežití lidstva: mezihvězdné cestování. Nově objevená červí díra v dalekých končinách naší sluneční soustavy umožní týmu astronautů vydat se tam, kam se ještě žádný člověk nevydal, na planetu, která by mohla mít vhodné prostředí pro udržení lidského života.

The Matrix (1999)

matrix kvíz

Thomas A. Anderson žije dva životy. Ve dne je průměrným počítačovým programátorem a v noci hackerem známým jako Neo. Neo vždy zpochybňoval svou realitu, ale pravda je daleko za hranicemi jeho představivosti. Neo se ocitne v hledáčku policie, když ho kontaktuje Morfeus, legendární počítačový hacker, kterého vláda označila za teroristu. Jako rebel proti strojům se Neo musí postavit agentům: supersilným počítačovým programům, jejichž cílem je zastavit Nea a celou lidskou rebelii

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminátor

Od chvíle, kdy se první stroj zvaný Terminátor pokusil zabít Sarah Connorovou a jejího nenarozeného syna Johna, uplynulo více než deset let. Muž, který se stane budoucím vůdcem lidského odporu proti strojům, je nyní zdravý mladý chlapec. Superpočítač Skynet však pošle zpět v čase jiného Terminátora, zvaného T-1000. Tento nový Terminátor je vyspělejší a silnější než jeho předchůdce a jeho úkolem je zabít Johna Connora, když je ještě dítě. Sarah a John však nemusí čelit hrozbě T-1000 sami. Další Terminátor (totožný se stejným modelem, který se pokusil zabít Sarah Connorovou v roce 1984 a neuspěl) je také vyslán zpět v čase, aby je chránil. Nyní začíná bitva o zítřek.

Alien (1979)

vetřelec 1979 alien

Ve vzdálené budoucnosti je posádka komerční vesmírné lodi Nostromo na cestě domů, když posádka zachytí nouzové volání ze vzdáleného měsíce. Posádka má povinnost to prozkoumat a vesmírná loď poté sestoupí na malý planetoid. Po drsném přistání opouštějí tři členové posádky vesmírnou loď, aby prozkoumali oblast na planetce. Ve stejnou dobu, kdy posádka objeví kolonii úlu jakéhosi neznámého tvora, lodní počítač dešifruje zprávu jako varování, nikoli jako nouzové volání. Když je jedno z vajíček narušeno, posádka si uvědomí, že na vesmírné lodi není sama, a musí se vypořádat s následky.

Návrat do budoucnosti (1985)

návrat do budoucnosti

Marty McFly, typický americký teenager osmdesátých let, je omylem poslán zpět do roku 1955 ve „stroji času“ DeLorean poháněném plutoniem, který vynalezl trochu šílený vědec. Během své často hysterické a vždy úžasné cesty zpět v čase se Marty musí postarat o to, aby se jeho budoucí dospívající rodiče setkali a zamilovali – a on se tak mohl vrátit do budoucnosti.

Avengers: Endgame (2019)

avengers end game

Po ničivých událostech filmu Avengers: (2018) je vesmír v troskách kvůli úsilí šíleného Titána Thanose. S pomocí zbývajících spojenců se Avengers musí znovu shromáždit, aby zvrátili Thanosovy činy a odvrátili chaos ve vesmíru, ať už je čekají jakékoli následky a ať už budou čelit komukoli…

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Spider-Man Paralelní světy

Phil Lord a Christopher Miller, tvůrci filmů The Lego Movie a 21 Jump Street, přinášejí svůj jedinečný talent do nové vize jiného Spider-Manova vesmíru s průkopnickým vizuálním stylem, který je první svého druhu. Snímek „Spider-Man(TM): Into the Spider-Verse“ představuje brooklynského teenagera Milese Moralese (Shameik Moore) a neomezené možnosti Spider-Verse, kde masku může nosit nejeden člověk.

2001: Vesmírná odysea (1968)

2011 vesmírná odysea

„2001“ je příběh o vývoji. Někdy v dávné minulosti někdo nebo něco podnítilo evoluci umístěním monolitu na Zemi (pravděpodobně i jinde ve vesmíru). Evoluce pak umožnila lidstvu dostat se na povrch Měsíce, kde se nachází další monolit, který dává umístěným monolitům najevo, že se lidstvo vyvinulo tak daleko. Nyní se lidstvo za asistence umělé inteligence (například HAL) musí odvážit setkat se s umísťovateli monolitů. Pokud se to podaří, bude dosaženo dalšího stupně evoluce – ať už je jakýkoli.

Mad Max: Fury Road (2015)

Mad Max

Apokalyptický příběh odehrávající se v nejzazších končinách naší planety, v drsné pouštní krajině, kde je lidstvo zlomené a téměř všichni šíleně bojují o základní životní potřeby. V tomto světě existují dva rebelové na útěku, kteří by právě mohli být schopni obnovit pořádek. Je tu Max, muž činu a málomluvný muž, který hledá klid po ztrátě manželky a dítěte v důsledku chaosu. A Furiosa, žena činu a žena, která věří, že její cesta k přežití může být dosažena, pokud se jí podaří dostat se přes poušť zpět do své vlasti z dětství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *