UFO: Nejlepší filmy o mimozemšťanech

Mrkneme se na pár UFO filmů, které stojí za to vidět. Na začátek nutno dodat, že v seznamu budou filmy současné kinematografie. Na staré vykopávky si uděláme čas jindy :).

UFO – víte co ta zkratka znamená? Unidentified Flying Object – není zač, ale většina to stejně zná. Než se pustíme do samostatných filmů, tak se koukneme do historie. První seriózní zmínky o ufonech pochází z doby po druhé světové válce a zhruba tak dlouho je bere vážně i americká armáda.

Znamení (2002)

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor – USA

Čestné místo a velký dík připadá tomuto filmu. Neexistuje možnost, že byste byli fanoušci tohoto žánru a nelíbilo by se vám Znamení. Mel Gibson a mladičký Joaquin Phoenix to sehráli dokonale. Všechno to začíná farmě. Navzdory klasickému klišé v podobě UFO značek v poli je tento film něco víc než jen další snímek magorů pobíhajících v noci kukuřičným polem.

Znamení (2002)

Kontakt 1997

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Jestli chcete investovat dvě a půl hodiny do něčeho smysluplného, tak si dejte tento film. Příběh pojednává o vědkyni Ellie Arroway (Jodie Foster), která dělá v programu vyhledávání mimozemských civilizací. Jenže vláda stopne financování jejího projektu. A tak se na řadu dostává soukromý miliardář, kterého dokáže přesvědčit a ten jí projekt zafinancuje. Za pár let se jí podaří navázat kontakt s mimozemskou civilizací a to zaujme vládu, která se v tom zase začne šťourat.

Válka světů 2005

Sci-Fi / Drama / Thriller / Dobrodružný – USA

Jste rozvedný mechanik a na víkend si berete děcka k sobě domů. Mezitím nastane UFO apokalypsa. Město se začíná otřásat v základech a ze svých úkrytu lezou na světlo světa podivné kreatury, které si vzali do hlavy, že zlikvidují vše co se pohne. Ray se pokusí odvést děti za svou mámou do Bostonu, ale to se mu nepodaří a tak musí začít bojovat po boku armády proti mechanizovaným potvorám z jiného světa.

Válka světů 2005

District 9 2009

Akční / Sci-Fi / Thriller

Příběh o inteligentní formě mimozemského života, která je přinucena strávit nějaký čas na zemi. Už dvacet let nedobrovolně žijí v ghettu známém jako 9 okrsek a nikdo je nemá příliš v lásce. Hodnotu mají pouze pro společnost, která je chce zkřížit s člověkem. Důvodem je, že vysoce vyspělé zbraně které si s sebou mimozemská civilizace přinesla lze aktivovat jen pomocí mimozemského DNA.

District 9

Příchozí 2016

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Na přič celým světem přistanou temné vesmírné lodě. Vláda připraví elitní výzkumný tým včele s lingvistkou Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem navázat s mimozemšťany kontakt. Okolní svět je na pokraji globální války. Banksová se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase rozluštit, co znamenají kruhová znamení, kterými komunikují mimozemšťané.

Příchozí

Další filmy, které stojí za to vidět? Počkejte si na pokračování.


BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL  

Mohlo by se líbit