UFO: Nejlepší filmy o mimozemšťanech

arrival, příchozí

Mrkneme se na pár UFO filmů, které stojí za to vidět. Na začátek nutno dodat, že v seznamu budou filmy současné kinematografie. Na staré vykopávky si uděláme čas jindy :).

UFO – víte co ta zkratka znamená? Unidentified Flying Object – není zač, ale většina to stejně zná. Než se pustíme do samostatných filmů, tak se koukneme do historie. První seriózní zmínky o ufonech pochází z doby po druhé světové válce a zhruba tak dlouho je bere vážně i americká armáda.

Znamení (2002)

Znamení (2002)
Znamení (2002)

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor – USA

Čestné místo a velký dík připadá tomuto filmu. Neexistuje možnost, že byste byli fanoušci tohoto žánru a nelíbilo by se vám Znamení. Mel Gibson a mladičký Joaquin Phoenix to sehráli dokonale. Všechno to začíná farmě. Navzdory klasickému klišé v podobě UFO značek v poli je tento film něco víc než jen další snímek magorů pobíhajících v noci kukuřičným polem.

Kontakt (1997)

kontakt 1997

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Jestli chcete investovat dvě a půl hodiny do něčeho smysluplného, tak si dejte tento film. Příběh pojednává o vědkyni Ellie Arroway (Jodie Foster), která dělá v programu vyhledávání mimozemských civilizací. Jenže vláda stopne financování jejího projektu. A tak se na řadu dostává soukromý miliardář, kterého dokáže přesvědčit a ten jí projekt zafinancuje. Za pár let se jí podaří navázat kontakt s mimozemskou civilizací, a to zaujme vládu, která se v tom zase začne šťourat.

Válka světů (2005)

Válka světů 2005
Válka světů 2005

Sci-Fi / Drama / Thriller / Dobrodružný – USA

Jste rozvedený mechanik a na víkend si berete děcka k sobě domů. Mezitím nastane UFO apokalypsa. Město se začíná otřásat v základech a ze svých úkrytu lezou na světlo světa podivné kreatury, které si vzali do hlavy, že zlikvidují vše, co se pohne. Ray se pokusí odvést děti za svou mámou do Bostonu, ale to se mu nepodaří, a tak musí začít bojovat po boku armády proti mechanizovaným potvorám z jiného světa.

District 9 (2009)

District 9
District 9

Akční / Sci-Fi / Thriller

Příběh o inteligentní formě mimozemského života, která je přinucena strávit nějaký čas na zemi. Už dvacet let nedobrovolně žijí v ghettu známém jako 9 okrsek a nikdo je nemá příliš v lásce. Hodnotu mají pouze pro společnost, která je chce zkřížit s člověkem. Důvodem je, že vysoce vyspělé zbraně, které si s sebou mimozemská civilizace přinesla lze aktivovat jen pomocí mimozemského DNA.

Příchozí (2016)

Příchozí
Příchozí

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Na přič celým světem přistanou temné vesmírné lodě. Vláda připraví elitní výzkumný tým včele s lingvistkou Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem navázat s mimozemšťany kontakt. Okolní svět je na pokraji globální války. Banksová se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase rozluštit, co znamenají kruhová znamení, kterými komunikují mimozemšťané.

Symptom Pandorum (2009)

Symptom Pandorum 2009
Symptom Pandorum

Sci-Fi / Horor / Akční – USA / Německo / Velká Británie

Dva astronauti se probouzejí v hyperspánkové komoře na palubě zdánlivě opuštěné kosmické lodi. Je tma, jsou dezorientovaní a jediným přítomným zvukem je tiché dunění a vrzání z trupu lodi. Po probuzení si bohužel nic nepamatují. Kdo jsou? Poslední přeživší na lodi začínají objevovat děsivou realitu, která se odehrála před jejich probuzením. Pomalu se odhalují šokující, smrtící tajemství vesmírné lodi. Astronauti zjišťují, že jejich vlastní přežití je teď důležitější než si, kdy dokázali představit.

Další filmy, které stojí za to vidět? Počkejte si na pokračování.

Nope (2022)

nope - nene 2022

Poté, co náhodné objekty padající z oblohy způsobí smrt jejich otce, se sourozenci OJ a Emerald Haywoodovi, kteří vlastní ranč, pokoušejí s pomocí prodejce techniky Angela Torrese a dokumentaristy Antlerse Holsta pořídit videozáznam neidentifikovaného létajícího objektu.

Čtvrtý druh (2009)

čtvrtý druh

V roce 1972 byla pro setkání s mimozemšťany zavedena škála měření. Když je spatřeno UFO, nazývá se to setkání prvního druhu. Když se shromažďují důkazy tak se již jedná o setkání druhého druhu. Když dojde ke kontaktu s mimozemšťany, je to třetí druh. Čtvrtou úrovní je únos.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *