Útok mrtvých vojáků: Během nejděsivější bitvy se na Němce vrhly ruské zombie

Útok mrtvých vojáků byla bitva první světové války, která se odehrála v pevnosti Osowiec 6. srpna 1915. Incident dostal své jméno podle zkrvaveného, mrtvého vzhledu ruských bojovníků poté, co je napadli Němci plynem ze směsí jedovatých plynů, chloru a bromu.

Brzo ráno byl proveden vzdušný útok, který na ruské vojáky vysypal balóny s chemickou směsí. Nutno dodat, že v roce 1915 ještě nebylo běžné bojovat chemickou zbraní a většina důstojníků takový boj považovala za nečestný. Účinky takových útoků však byly devastující.

Rusové nebyli, jakkoliv vybavení proti plynovému útoku. Stali se tak lehkou kořistí a většina vojáků okamžitě padla. Tisíce německých mužů snadno postupovali k pevnosti. Nepočítali však s bojovností Rusů, kteří ačkoliv kašlali kousky vlastních plic po nadýchání kyseliny chlorovodíkové, tak byli stále bojeschopní.

Nepříliš pohledný zjev ruských vojáků zastrašil násobně početnější vojsko vedené polním maršálem a budoucím německým prezidentem Paulem von Hindenburgem. Stovka Rusů postupně vytlačila tisíce Němců do jejich vlastní nástrah, ty začaly vybuchovat a početně oslabily německé vojsko.

Němcům se podařila pevnost získat až po tom co se zbytek Rusů evakuoval.


BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *