V Edmontonu se začal natáčet seriál The Last of Us

Na fanouškovských stránkách The Last of Us on HBO – Status, které se věnuji aktualitám ohledně veškerého dění se objevily snímky z natáčení seriálu. HBO plánuje vysolit opravdu hodně. The Last of US by se měl stát nejdražším seriálem celé produkce. Odhadem se vyšplhají náklady za jednu epizodu na 10 milionů USD. Dosud byla pro stanici nejdražší Hra o trůny kde byla cena za epizodu kolem 6 milionů.

Zajímavosti

  • Natáčí se převážně v Kanadě ve státě Alberta.
  • Hudbu pro seriál složil stejně jako pro videoherní předlohu argentinský skladatel Gustavo Santaolalla
  • Cordyceps, který způsobí ve filmu nákazu, je ve skutečnosti houba používaná v čínské medicíně. V moderní medicíně je stále předmětem zkoumání. Je však prokázáno, že podporuje imunitu, působí proti zánětům a infekcím.

Ve světě vypukla zombie apokalypsa. Světové vlády se rozpadly, města byla zničena a civilizace zanikla. Za všechno může parazitická houba cordyceps, proti které se zatím nikomu nepodařilo najít lék. Hlavními postavami dějství jsou Joel a Ellie. Joel přišel před dvaceti lety o svou dceru; nepřežila začátky šíření nákazy. Po těch dvaceti letech se možná našla naděje. Ellie byla totiž pokousána infikovaným člověkem a vypadá to, že je proti houbě imunní.

Hrají: Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O’Neill, Anna Torv

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments