V Polsku byly nalezeny pozůstatky „upírky“ ze 17. století

polsko upírka 17 století

Na polském hřbitově ze 17. století byla nalezena kostra „upírky“. Byla nalezena svázaná tak, aby se nemohla vrátit z hrobu. Kostra měla přes hrdlo srp a na palci u nohy visací zámek.

Archeologické vykopávky, které vedly k nálezu kostry, vedl profesor Dariusz Poliński z Univerzity Mikuláše Koperníka, uvedl deník Daily Mail.

polsko-upirka-17-stoleti-kostra
Pozůstatky při pohledu shora.

„Srp nebyl položen naplocho, ale na krku tak, že kdyby se zemřelá pokusila vstát, pravděpodobně by jí uřízl hlavu nebo ji zranil,“ řekl

řekl Poliński listu Daily Mail.

Podle tiskové zprávy, kterou viděl server Insider, se zdá, že ostatky nalezené v obci Pień nedaleko polského Ostromecka patří mladé ženě pohřbené v 17. století. Stopy po hedvábné čepičce na její hlavě podle Daily Mailu naznačují, že patřila k vyššímu společenskému postavení.

„Takový nález, zvláště tady v Polsku, je ohromující, zvláště teď – po staletích,“ řekl Poliński televizi CBS. „Čirý údiv.“

polsko upírka srp a zámek
Zámek a srp, který měla „upírka“.

Na palci levé nohy ženy byl umístěn trojúhelníkový visací zámek, což svědčí o tom, že lidé, kteří ji pohřbili, se obávali, aby nevstala z hrobu, možná proto, že si mysleli, že je upírka.

Ostatky, které byly objeveny v srpnu, vědci dále zkoumají. Podle CBS budou vědci z Archeologického ústavu Krakovské univerzity zkoumat DNA z kostry, aby se o ženě dozvěděli více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *