Věříte dronům? Nová technologie by mohla špehovat, zdali dodržujete COVID opatření

Technologie dronů je opravdu skvělá a zajímavá věc která může usnadnit život milionům lidí od každodenních maličkostí jako je rozvoz zásilek až po záchranné akce hasičů, horských služeb, záchranářů. Jak to však již bývá – s příchodem nové technologie se najde i řada „lidumilů“, kteří to s lidmi myslí dozajista dobře a všeho chtějí využít pro šíření obecného dobra.

Američané těmto praktikám již jdou naproti a zvažují využití dronů, které by kontrolovali, zdali lidé dodržují opatření spjaté s pandemií COVID-19.

„Tato technologie může měřit sociální distanc a může kontrolovat nošení roušek.“ řekl Cameron Chell – CEO Draganfly, společnosti, která dodává drony.

Nastává tak otázka, zdali sledování obyvatelstva pomocí dronů již přeci jen není za hranicí toho, co by si lidé měli nechat „líbit“. A pokud by se stalo standardem sledovat lidi pomocí dronů, tak jak předejít, aby nedošlo k něčemu podobnému jako je kreditový systém v Číně, který je západní společností tak kritizován.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments