• Vrátí se Rick Grimes do The Walking Dead?

The walking dead

Před námi je poslední série již kultovního seriálu z prostředí zombie post apokalypsy. Tvůrci slibují jiný formát, více epizod, svižnější děj a nové záporáky v podobě komunity Společenství.

V předchozím článku jsme se věnovali tomu, co již víme o poslední sérii. Můžete však lákat na cokoliv. Stejně bude lidi zajímat, jestli se ve finální sérii objeví hlavní hrdina Rick Grimes, který se ze seriálu vytratil po explozi mostu v pátém díle deváté série. Uděláme si takový sumář faktů, ale i konspirací proč by se měl či neměl Rick vrátit do seriálu.

Film The Walking Dead

Budou to tři roky, co AMC oznámilo, že natočí Film o Ricku Grimesovi. Tvůrci v počátcích chvástali fanoušky, že se určitě nezůstane jen u jednoho filmu. Nechci jim to brát za zlé, ale koronavirová krize se jim docela hodí jakožto argument toho, že nemají ani scénář k tomu prvnímu. O filmu se téměř neví, nemluví. Ale film sám o sobě bývá argumentem, proč by se neměl Rick vrátit do seriálu. Jenže s tímto tempem bude Ricka hrát další generace. Film nepovažuji jako pevný argument obzvláště pak, když se žádný ještě nenatočil.

AMC potvrdilo, že se Rick nevrátí

Což je sice milé, ale také potvrdilo výše zmiňovaný film a skutek utek. Nerada bych stavěla všechnu argumentaci proti na tom, že AMC neumí natočit film, ale tak trochu je potřeba upozornit na to, že čas utíká a jediné do čeho se aktuálně lejou peníze a jediné, co zároveň peníze dokáže vygenerovat je seriál. Sám Andrew Lincoln nejednou naznačil, že mu seriál chybí, a že odešel ve chvíli kdy se to pořádně rozjelo. Pro AMC musí být samotný film (a to mají v plánu natočit tři) velkou zátěží, které když se opustí s tím, že vrátí Ricka do seriálu, tak jim to ani nikdo nebude mít moc za zlé. S filmem/filmy již řada fanoušků nepočítá. Aktuální situace stejně není moc příznivá. Většina států má omezený provoz kin (COVID). Nehledě na to, že připravuje spin-off Daryla a Carol.

Fanoušci ztrácejí vztah k postavám

Co si budeme… z herců první série už skoro nikdo nezůstal. Většina tváří jsou nová, nebo se jedná o postavy, které v minulosti hráli vedlejší role. Fanoušky táhne Daryl a Negan. Z Carol se zase stala trochu puťka z kuchyně. Návrat Maggie je příslibem, že by se mohla začít vyhrocovat minulost s Neganem. Nicméně to je ve zkratce vše, co spojuje poslední sérii s minulostí.

Samotný herec není proti

Důvodem proč ze seriálu odešel byla rodina, které se chtěl více věnovat. Cestování UK > USA > UK bylo pro herce časově náročné. Jsou to však tři roky. Herce lákal k návratu Norman Reedus (Daryl). Samotný Andrew se vůči myšlence vrátit do seriálu neohradil.

Myslíte si, že je návrat Ricka do seriálu reálný, nebo se jedná pouze o zbožné přání fanoušků?