Za stínem noci – postapokalyptický seriál

Za stínem noci

Když sluneční záření způsobí na Zemi globální katastrofu, přeživší na nočním letu z Bruselu závodí od města k městu a snaží se zůstat krytí před ničivými slunečními paprsky tím, že zůstávají za stínem noci.

První série sleduje skupinu lidí, jejichž letadlo je uneseno, když jsou na palubě letu z Bruselu. Únoscem, je italský voják NATO Terenzio. Terenzio si vynutí cestu do dopravního letadla a požaduje okamžitý vzlet. Hrstka unešených na letadle se tímto stává přeživšími ničivého dopadu slunečního svitu, který zničí podstatnou část života na zemi. Letadlo míří na západ ve snaze přežít tuto katastrofu, která zabíjí všechny živé organismy během denního světla.

Ve druhé sezóně si zbývající přeživší zajistí cestu do bunkru NATO, kde hledají útočiště před smrtícími paprsky slunce. Pokračují ve své snaze o přežití s ​​vojáky v bunkru. Pokoušejí se zvládnout narůstající konflikt a najít řešení pro omezené zásoby zdrojů.

Příběh na knižní motiv polského spisovatele Jaceka Dukaje – The Old Axolotl (Starość aksolotla) z roku 2015.

Za stínem noci je prvním Belgickým seriálem vydaným pro Netflix produkci. V roce 2022 natočili Turci seriál ze stejného universa Yakamoz S-245.

Premiéra: 01. 5. 2020 Netflix
Země původu: Belgie
Žánr: Akční, Dobrodružný, Drama, Mysteriózní, Sci-Fi, Thriller
Režie: Inti Calfat, Dirk Verheye
Hrají: Jan Bijvoet, Mehmet Kurtuluş, Pauline Etienne, Laurent Capelluto,
Počet sérií: 2

Trailer k seriálu Za stínem noci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *