Žádní gayové, nacisté ani zombie. Čína přitvrzuje v regulacích herního průmyslu.

Co mají společného gayové, nacisté a zombie? To, že nejsou vítáni čínskými úředníky. Jak jsem již psala v minulosti; herní průmysl je pod velkou palbou úředníků komunistické strany. Politiku stranou… Pojďme se podívat, jak moc je ohrožen herní průmysl.

Čínští komunisté přitvrzují v boji proti závislosti na videohrách. K tomu přidali boj proti „klesající morálce“ spojené s online hraním her. Aktuálně zasahuje Čína do regulace času, který můžete věnovat hraním her. Nyní si posvítila na „morálku“.

Herní cenzura v Číně

Hry začínají být vnímaný jako druh umění, který má vést Číňany ke „správným hodnotám“. Čína vydala pokyny, jak dělat hry, tak, aby prošly cenzorským sítem. scmp.com/tech/policy/article/3150622/new-game-approvals-dry-china-internal-memo-shows-developers-now-have

Hrdinové ve hrách musí mít jasně definováno pohlaví, což třeba u monster není úplně snadné. Závadná hra nemusí být povolena na čínském trhu, což je pro řadu firem likvidační.

Strana si rovněž myslí, že by hry neměly dávat hráčům na výběr mezi dobrem a zlem. Hrát za záporáky, by jednoduše nemělo být možné.

Čína již zpomalila proces schvalování online her. Výrazně doporučuje vývojářům, aby se vyhnuly formám „úcty“ k penězům, či zženštilým prvkům mužských herních charakterů. Čína bojkotuje herní průmysl již delší dobu. Tou nejzásadnější regulací je zákaz hraní online her v pracovní dny (pro mladší 18 let). O víkendu mají mladiství hráči možnost hrát v určitou hodinu.

Herní firmy se regulace snaží obcházet, jak se dá. Například nejznámější MMORPG hra World of Warcraft má dvě verze hry, jednu pro Čínu, kde například cenzuruje krev a kosti a druhou pro zbytek světa.

Dokument také „bojuje“ proti hrám, které hráče povzbuzují k boji proti barbarským kmenům atp. může to být považováno za propagaci kolonialismu.
Podobně na tom je vyobrazení historických události, které mohou vzbuzovat kontroverze. Například dosazení skutečných historických postav obzvláště pak výklad 2. světové války.

Regulace také nařizuje vývojářům ověřovat identitu hráčů a předává jim povinnost na kontrolu zletilosti.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments