Zemřel herec Mark Margolis, známý ze seriálu Perníkový táta

Zemrel-herec-Mark-Margolis-znamy-ze-serialu-Pernikovy-tata-1.jpg

Mark Margolis byl americký herec narozený 26. listopadu 1939 v Philadelphii, v Pensylvánii, známým je především pro ztvárnění role Hectora Salamancy, za což byl v roce 2012 nominován na cenu Emmy.

Hector Salamanca

Hector Salamanca byl fiktivní postavou z televizního seriálu „Breaking Bad“ a později z pokračovacího seriálu „Better Call Saul.“ Jeho představitel byl herec Mark Margolis. Hector byl starým a nemluvícím mužem, který byl kdysi velmi vlivným členem mexického drogového kartelu.

Hector Salamanca byl známý svým charakteristickým způsobem komunikace, který spočíval v používání zvukových signálů – zvonění zvonku – pro komunikaci s ostatními. Po tragickém incidentu utrpěl paralýzu a ztratil schopnost mluvit, ale přesto si udržoval svou tvrdohlavou a nebezpečnou povahu.

Během „Breaking Bad“ byl Hector loajálním spojencem hlavního padoucha Gustava „Guse“ Fringa, ale později se stal jeho nepřítelem poté, co Gus zabil jeho spojence a rodinu. Hector si vybral pomstu a neváhal jednat, aby Guseho zničil.

Ve „Better Call Saul“ jsme měli příležitost poznat Hectorovu minulost a jeho spojení s rodinou Salamanca a jejich nelegálními aktivitami. Hectorův vliv na další postavy a dějovou linku byl v obou seriálech klíčový, a jeho příběh nabídl hluboké vhledy do světa drogového obchodu a kriminálního podsvětí.

Hector Salamanca byl fascinující postavou se silnou charakterizací, která ho učinila nezapomenutelným a výrazným prvkem obou seriálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *