Actors: Adriana Barraza

Adriana Barraza 270
Jméno:Adriana Barraza
Datum narození:1956-03-05
Místo narození:Toluca, Estado de Mexico, Mexico
Výška:1.55 m
IMDb ID:nm0056770

Adriana Barraza González (narozena 5. března 1956) je mexická herečka, učitelka herectví a režisérka. V roce 1999 ji režisér Alejandro González Iñárritu obsadil do role matky Gaela Garcíi Bernala ve filmu Amores perros, který byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. V roce 2006 opět spolupracovala s Iñárrituem ve filmu Babel, za který získala nominaci na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Barraza je v Mexiku známá jako Mistr Barraza díky spolupráci s mexickým režisérem Sergiem Jiménezem, známým jako El Profe. Společně vytvořili v Mexico City hereckou dílnu, kde vyučují a rozvíjejí vlastní verzi metodického herectví. Barraza začala svou kariéru režírováním epizod telenovel, jejichž herce také trénovala. V 90. letech se rozhodla postavit před kameru. V současné době provozuje vlastní hereckou školu se sídlem v Miami na Floridě s názvem Adriana Barraza's Black Box. Mezi instruktory školy patří její manžel Arnaldo a dcera Carolina.

  • Adriana is the third Mexican-born actress to be nominated for an Academy Award. The first was Katy Jurado and the second was Salma Hayek.
  • One of 115 people invited to join Academy of Motion Pictures Arts & Sciences in 2007.
  • In 2007, she was one of 10 Mexican Oscar-nominees. The others were Alejandro G. Iñárritu, Guillermo Arriaga, Guillermo del Toro, Alfonso Cuarón, Guillermo Navarro, Emmanuel Lubezki, Eugenio Caballero, and Fernando Cámara.
  • Lived with University lecturer Arnaldo Pike in Chihuahua, Mexico since 1974 before marrying him in 2005.
  • Moved to Mexico City in 1985 to find work as a theatre director.
  • Ex-mother-in-law of Maximiliano Ghione.
Film Datum vydání Hodnocení
Pekelné bingo 2021 47%